![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908170
*
nr 1490 8170
Zoia Krukowskaja
(1903-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på pannå, 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2022
kl 19:52:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 10:45:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Läs mer om Zoia Krukowskaja
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zoia krukowskaja zoia lagerkrans
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Läs mer om Zoia Krukowskaja
nr 1490 8170
Zoia Krukowskaja
(1903-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på pannå, 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk målare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 10:45:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Zoia Krukowskaja
Zoia Krukowskaja Lagerkrans, svensk-rysk mÃ¥lare född i St Petersburg, Ryssland 1903, död i Stockholm 1999.Läs mer om Zoia Krukowskaja
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige zoia krukowskaja zoia lagerkrans
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17